MÕELDUD KASUTAMISEKS
Monkeypox Virus Detection Kit (F-PCR) on külgvoolu immuunanalüüs ahvi viiruse antigeeni kvalitatiivseks tuvastamiseks inimese seerumis, plasmas või täisvere proovides või lööbe eksudaadis. See on ette nähtud kasutamiseks sõeltestina ja annab esialgse testitulemuse ahvirõugete infektsiooniga seotud patsientide varaseks diagnoosimiseks ja raviks.
Selle esialgse testi tulemuse mis tahes tõlgendamine või kasutamine peab tuginema ka muudele kliinilistele leidudele ja tervishoiuteenuste osutajate professionaalsele hinnangule. Selle seadmega saadud testitulemuste kinnitamiseks tuleks kombineerida alternatiivseid katsemeetodeid.
Kokkuvõte ja selgitus
Ahvirõuged on viiruslik zoonootiline haigus, mille sümptomid inimestel on sarnased nendega, mida on varem täheldatud rõugepatsientidel. Ahvirõuged esinevad Kesk- ja Lääne-Aafrika vihmametsades ahvidel ning võivad nakatada ka teisi loomi ja mõnikord ka inimesi. Kliinilised ilmingud on sarnased rõugete omaga, kuid haigus on kergem. Viirus võib kanduda loomadelt inimestele otsese lähikontakti kaudu, samuti võib see levida inimeselt inimesele. Peamised nakkusteed hõlmavad verd ja kehavedelikke. Ahvirõuged on aga palju vähem nakkav kui rõugeviirus.
Monkeyrõugeviiruse antigeeni tuvastamise komplekt (kolloidne kuld) on immunoloogiline diagnostiline test, mida kasutatakse ahviviiruse antigeeni tuvastamiseks, mis põhineb kolloidse kulla-immunokromatograafia analüüsil. Seda meetodit on kiire ja mugav kasutada ning see nõuab vähe seadmeid. Minimaalse kvalifikatsiooniga töötajad saavad seda teha 15-20 minutiga.
KATSEMENETLUS
See komplekt kasutab kolloidse kulla-immunokromatograafia analüüsi (GICA).
Testkaart sisaldab:
1. Kolloidse kullaga märgistatud antikehade ja kvaliteedikontrolli antikehade kompleks.
2. Nitrotselluloosmembraanid, mis on immobiliseeritud ühe testliiniga (T-joon) ja ühe kvaliteedikontrolliliiniga (C-joon).
Kui testkaardi proovisüvendisse lisatakse sobiv kogus proovi, liigub proov kapillaari toimel mööda testkaarti edasi.
Kui proov sisaldab ahvirõugete viiruse antigeeni, seondub antigeen kolloidse kullaga märgistatud ahvirõugete viiruse antikehaga ja immuunkompleksi püüab kinni nitrotselluloosmembraanile immobiliseeritud monoklonaalne inimese IgM-vastane antikeha, moodustades lilla/punase värvi. T-joon, mis näitab, et proov on IgM antikeha suhtes positiivne.
Pakutavad materjalid
Sertifitseerimine