MÕELDUD KASUTAMISEKS
Troponiin I/müoglobiini/kreatiinkinaasi MB tuvastuskomplekti (kolloidne kuldmeetod) kasutatakse müoglobiini (Myo), kreatiinkinaasi MB (CKMB) ja südame troponiin I (cTnI) kvalitatiivseks tuvastamiseks inimese seerumis, plasmas või täisveres. saab kasutada ägeda müokardiinfarkti (AMI) kliiniliseks abidiagnoosimiseks.
See test on ette nähtud kasutamiseks ainult kliinilistes laborites või tervishoiutöötajatele hoolduspunktis testimiseks, mitte kodus testimiseks.
Testi tulemusi ei tohiks kasutada ainsa aluseks ägeda müokardiinfarkti diagnoosimisel või välistamisel. Diagnoos tuleb kinnitada koos kliiniliste sümptomite või muude tavapäraste testimismeetoditega.
KOKKUVÕTE JA SELGITUS
Troponiin koosneb kolmest troponiini I, T ja C alaühikust. Koos troponiiniga reguleerivad nad aktiini ja müosiini vahelist koostoimet, reguleerides Ca2+ aktiivsust rabdominaalsele aktiini ATPaasile. Kui müokard on vigastatud, vabaneb südame troponiini kompleks verre. 4-6 tunni pärast on veres tuvastatav tõus ja kõrgenenud troponiin I võib püsida veres 6-10 päeva, tagades pikema avastamisperioodi. Südame troponiin I (cTnI) on kõrge müokardi spetsiifilisuse ja tundlikkusega, mistõttu on sellest saanud ideaalne müokardiinfarkti marker.
Müoglobiin (Myo) on siduv valk, mis koosneb peptiidahelast ja heemi proteesirühmast. See on valk, mis talletab hapnikku lihastes. Valu rinnus võib suureneda juba 2 tundi pärast algust; raske südame paispuudulikkuse ja südameoperatsiooniga patsientide arv suureneb ka müokardi kahjustuse tõttu. Müoglobiin on tundlik indikaator ägeda müokardiinfarkti diagnoosimisel, seega on müoglobiinist saanud üks praegustest müokardiinfarkti markeritest.
Kreatiinkinaasil (CK) on neli isoensüümivormi: lihastüüp (MM), ajutüüp (BB), hübriidtüüp (MB) ja mitokondriaalne tüüp (MiMi), millest MB-tüüpi leidub peamiselt kardiomüotsüütides.
Müokardiinfarkti korral tõuseb kreatiinkinaas 6 tunni jooksul pärast selle algust, saavutab haripunkti 24 tunni jooksul ja normaliseerub 3–4 päeva jooksul. Nende hulgas on kreatiinkinaasi isoensüümil MB kõrge diagnostiline spetsiifilisus, mistõttu on sellest saanud üks praegustest müokardiinfarkti markeritest.
Myo on varajane ja parem näitaja ägeda müokardiinfarkti (AMI) diagnoosimiseks. cTnI on AMI diagnoosimiseks väga spetsiifiline näitaja. Kuigi CK-MB ei ole nii varane kui Myo ega ole nii tundlik kui cTnI, võib see diagnoosida varajase reinfarkti pärast AMI-d. Teatud väärtus on olemas. Kliiniliselt on tõestatud, et iga üksiku testi tulemus võib olla valesti diagnoositud või vastamata ning kombineeritud test on AMI varajasel ja täpsel diagnoosimisel abiks.
ESITATUD REAKTIIVID JA MATERJALID
Iga kandja nimivalem on järgmine:
1. Testkaardi põhikomponendid on: põhjaplaat, proovialus, märgistusalus, nitrotselluloosmembraan, imav paber ja kaardi korpus;
2. Tuvastamisliin kaetakse cTnI monoklonaalse antikehaga, CK-MB monoklonaalse antikehaga, Myo monoklonaalse antikehaga ja kvaliteedikontrolli liin on kaetud küülikuvastase IgG antikehaga, mis on fikseeritud nitrotselluloosmembraanile.
3. Märgistuspadjal on cTnI monoklonaalne antikeha, CK-MB monoklonaalne antikeha ja Myo monoklonaalne antikeha, mis on ühendatud kolloidse kullaga.
MATERJALID ESITATUD
Spetsifikatsioon: 1T/karp, 20T/kast,25T/kast,50T/kast,100T/kastKATSEMENETLUS