1. Osakond säilitab kasutusjuhenditõhu desinfitseerimismasinja kasutada seda vastavalt nõuetele.
2. Pöörake tähelepanu ruumi tihedusele. Desinfitseerimise ajal peavad uksed ja aknad olema suletud, et ruum oleks õhutihe. Ebaolulistel töötajatel on rangelt keelatud siseneda. Desinfitseeriva toime tagamiseks tuleb siseruumides töötajate arvu vähendada nii palju kui võimalik.
3. Pöörake tähelepanu siseruumide objektide pinnahügieenile. Õhu desinfitseerimismasin on efektiivne ainult õhu jaoks ja sellel ei ole objekti pinda desinfitseerivat toimet. Kui siseruumides asuvate objektide pinnal on rohkem tolmu, tekitab desinfitseerimismasin töötamise ajal sekundaarset tolmu, mille tulemuseks on õhu pidev mikroobne saaste, mis lõpuks viib desinfitseerimise ebaõnnestumiseni määratud aja jooksul.
4. Valikõhu desinfitseerimismasinkäivitusaeg.
1) Ennetav desinfitseerimine: desinfitseerige regulaarselt 2-3 korda päevas 60–120 minutit iga kord. Tavaliselt korraldatakse see hommikul enne tööd ja pärastlõunal või öösel pärast tööd. Üldine desinfitseerimisaeg on 5 tundi.
2) Dünaamiline desinfitseerimine: eesmärk on kontrollida ja vähendada välisõhu sekundaarset saastumist personalitegevuse käigus. Tavaliselt tehakse seda personalitegevuse kõrgperioodil.
3) Staatilist desinfitseerimist saab teha kord nädalas 2 tunni jooksul.
5. Iga desinfitseerimise lõpus tehakse vastavad dokumendid ja kumulatiivne aeg ei tohi ületada 4000 tundi.
6. Õhu desinfitseerimismasin võtab kasutusele ultraviolettkiirguse ringleva õhu füüsilise filtreerimise desinfitseerimise põhimõtte. Seetõttu tuleks õhu desinfitseerimismasina ümber asuvat ruumi võimalikult palju vältida, et esemed saaksid tõkestada, et õhk voolaks sujuvalt, ning hea õhuringlus tuleks võimalikult palju kaitsta.
Puhastamine ja hooldusõhu desinfitseerimismasin
1. Hoiaõhu desinfitseerimismasinpuhas ja kuiv. Pärast igapäevast desinfitseerimist pühkige pind märja lapiga. Puhastamisel katkestage toide ja tõmmake toitepea välja, et vältida otsest kokkupuudet veega või loputamist.2. Millalõhu desinfitseerimismasintöötab, on rangelt keelatud asetada esemeid või käsi sterilisaatori ventilatsiooni sisse- ja väljalaskeavade lähedusse; Käsitsemise ning peale- ja mahalaadimise ajal tuleb välistada toote tabamine või kukkumine kõvade esemetega maapinnale.
3. Ebanormaalse töö korralõhu desinfitseerimismasin(tõrkenäit või häire), lülitage kohe toitelüliti välja, tõmmake toitejuhe välja ja kutsuge kontrollimiseks seadme hoolduspersonal.
4. Kontrollige filtriekraani iga kuu, avage õhu sisselaskepaneel, eemaldage filtriekraan ja puhastage seda puhta vee või neutraalse puhastusvahendiga veega. Pintslitööriistadega harjamine on rangelt keelatud. Vee temperatuur ei tohi deformatsiooni vältimiseks ületada 40 ℃. Pärast pesemist ja kuivatamist jahedas ja ventileeritavas kohas paigaldage see vastavalt algsele teele ja vahetage filtriekraan igal aastal. Filtriekraani puhastamine ja vahetamine tuleb registreerida.
5. Sterilisaatori kumulatiivne kasutusaeg ei tohi ületada 4000 tundi. Kui kumulatiivne aeg on täis, tuleb ultraviolettlamp välja vahetada ja registreerida.
6. Sterilisaatori kohal ei tohi olla katet ning seda ei tohi paigutada kappi ega muudesse keskkondadesse; Kui mitut keskkonda desinfitseeritakse kordamööda, tuleb neid vibratsiooni vähendamiseks lükata ja asetada õrnalt.
7. Paigaldage ja kasutage õhu desinfitseerimismasinat vastavalt juhistele ning pöörake tähelepanu elektriohutusele. Seda on rangelt keelatud kasutada ilma juhendamise, väljaõppeta, juhiseid või juhiseid üksikasjalikult lugemata